Zor Günlerde Yapabileceğiniz 5 Aktivite

8ebfa9e3d5906910181db1d59cdc8a7665246a72

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü nedeniyle Dünya evlerine kapanmış ve bir süre sonra normalleşmeye başlamıştır. Evde kalmak isteyenler ise kendini geliştirmeye bir şeylerle uğraşmaya çalışmıştır.

Peki bu uğraştıkları şeyler nelerdir?

  1. Dil Öğrenmek

Dil öğrenmek hem akademik açıdan hem de yurtdışındaki insanlarla iletişim kurmak amacıyla önemlidir. Hem yeni şeyler öğrenir ve kendinizi geliştirmiş olursunuz.

2.Kodlama Dili Öğrenmek

Şuan kullandığınız bilgisayarınız ya da telefonunuz 0 ve 1 ‘lerden oluşmaktadır. Arkasında binlerce kod çalışmakta ve cihazın işlevini kolaylaştırmaktadır. Kodlama dili öğrenmek sizi mantıksal düşünmeye itecek ve kendi hayalinizdeki programı geliştirebilir isterseniz de satabilirsiniz.

3.Kitap Okumak

Aslında kitap okumayı zor günlerden ziyade sürekli yapmamız gerekmektedir. Fakat zor günlerde kitap okuma alışkanlığınızı kazanabilir, normalde 1 ayda 5-6 kitap bitiyorsanız şu günlerde 8-9 kitaba çıkarabilirsiniz.

4.Logo vb Tasarımlar Yapmak

Hayal gücünüz ve çizim yeteneğinizi keşfetmek istiyorsanız logo yapmayı ve photoshop’u öğrenmek zorundasınız. Yaptığınız logoları satabilir kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz.

5.Oyun Oynamak

İşinizden ya da okulunuzdan dolayı oyunlara vakit ayırmamış olabilirsiniz. Zor günleri kolayca atlatmak ya da birazcık olsa da unutmak isterseniz oyun oynamak size iyi gelecektir. Fakat saatlerce oturmanızı tavsiye etmiyorum.

Zor günlerde yapabileceğimiz 5 aktivite bunlardır sizin aklınıza gelen aktiviteler varsa yorumlara.

Diğer makalem için TIKLAYINIZ.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version