Twitch Donald Trump’ı Banladı

Geçtiğimiz günlerde Twitch “Kötü davranış,manipüle edilmiş medya,şiddeti yüceltme” gibi gerekçeler ile Donald Trump‘ın twitch hesabı geçici olarak banlanmıştır.

Sebeb ise Meksika’nın ABD’ye tecavüzcü gönderdiğini söylediği Trump,yayını yeniden yayınlaması idi. Twitch ayrıca Trump’ın Tulsa’daki son mitinginde ırkçı yorumları da sebep olarak gösterdi.

Twitch ise “Herkes gibi, Twitch’teki politikacılar Hizmet Şartlarımıza ve Topluluk Kurallarımıza uymak zorundadır. Politik veya haber değeri olan içerikler için istisna yapmıyoruz ve bize bildirilen ve kurallarımızı ihlal eden içerik konusunda harekete geçeceğiz ” dedi.


SIMPLORD69

Belki de bu kelimeyi görmüşsünüzdür bu trump olayından sonra.Olay şu Slasher adlı ilk e-spor ve internet danışmanı FOX Business kanalına çağırıldı ve bu twitch hakkında açıklama,röportaj gerçekleştirildi.

Slasher,olayın büyütülecek bir tarafı olmadığını bu kuralların her kullanıcıya yaptırım yapılabileceğini dile getirdi.Ayrıca Donald Trump’ın banlanması tıpkı SIMPLORD69 takma adlı kullanıcı ile aynı düzeyde olduğunu söyledi.

Diğer Makalem için TIKLAYINIZ.

Exit mobile version