İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Film&Dizi
  3. The Cursed

The Cursed

4

Tom Wheeler’ın Cursed isimli romanından uyarlanan fantastik türdeki Cursed isimli dizi ,daha önce pek çok kez ekrana uyarlanan Kral Arthur efsanesinin Lady of the Lake’ın kurtarıcı rolünde olduğu bir versiyonunu anlatıyor.

CURSED HAKKINDA

Dizinin başrolündeki Nimue isimli karakteri, 13 Reasons Why dizisinde yıldızı parlayan Katherine Langford canlandırıyor .Langford’a eşlik edecek oyuncular ise Arthur rolünde Devon Terrel, Merlin rolünde Gustaf Skarsgard-Vikings dizisinin Floki’si – olacak. Game of Thrones’un final yapmasıyla birlikte fantezi türdeki içerik sayısını artırmaya çalışan Netflix, son olarak The Witcher ve The Letter for the King dizilerini yayınlamıştı.

CURSED NEYİ ANLATACAK?

Cursed, Kral Arthur efsanesini Lady of the Lake (Göl Kraliçesi) olarak bilinen Nimue’nin gözünden izleyiciye aktaracak. Dizide, gizemli yeteneklere sahip genç kahraman Nimue’nin, kaderinde yazılı olan Göl Kraliçesi’ne dönüşümü anlatılacak. Annesinin ölümünün ardından antik bir kılıcı teslim etmek üzere Merlin’i bulmaya çalışan Nimue, yol arkadaşı Arthur ile beraber beklenmedik maceraların içerisine sürüklenecek ve cesaretin sembolü hâline gelecektir.

Dizi, bugüne kadar farklı farklı versiyonlarını gördüğümüz bir konuya sahip. İlk bakışta bu durum sıradan bir dizi izleyeceğimiz algısını oluşturabilir ancak projenin arkasındaki isimler bu konudaki ön yargılarımızı yerle bir ediyor. Sin City’nin yazarı Frank Miller ve Puss in Boots’un senaristi Tom Wheeler, dizinin yaratıcısı ve yapımcıları olarak ekipte yer alıyor. Cursed, ikilinin birlikte kaleme aldığı aynı isimli çizgiromandan diziye uyarlanıyor. Netflix, bu yılın sonunda piyasaya sürülecek olan çizgiromanın haklarını daha okuyucuyla buluşmadan satın aldı.
Cursed dizisinin fragmanı, üzerinde uzun süre uğraşılmış ve görsel açıdan kaliteli bir yapım olduğunu gösteriyor. Bugün Netflix de ilk sezonu yayınlanacak olan dizi, umarım beklentimizi karşılar.

DİZİYİ İZLEMEK İÇİN

Diğer Yazılarımız için BURAYA tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap