1. Ana Sayfa
  2. Film&Dizi
  3. Supernatural’dan Castiel’in Gerçek Hikayesi

Supernatural’dan Castiel’in Gerçek Hikayesi

BE762E06-9F4E-4296-8D9B-FDBFA63480DD
6

Dünyaca ünlü bir dizi olan Supernatural, içinde geçen doğa üstü olaylar ve tanrı-melek kavramlarıyla beğeniyi üstüne çeken bir dizi. Supernatural’dan Castiel’in Gerçek

Dizi Sam ve Dean Winchester adındaki avcı iki kardeşin yaşadıklarını ve onların dünyayı iblislerden, şeytandan, kıyametten veya hayelet gibi doğa üstü yaratıklardan korumasını konu alarak ilerliyor.

Supernatural'dan Castiel'in Gerçek 0

Dizinin dördüncü sezonunda karşımıza Castiel adında bir melek çıkıyor. Castiel, dizi boyunca Dean’e olan düşkünlüğüyle göze çarpıyor.

Castiel, asıl adıyla Cassiel Meleği, yedinci cennet katının yönetici meleklerindendir. İnanışa göre güç yöneticilerinden, birliğin ve sonsuz, göksel krallığın koruyucularındandır.

Supernatural'dan Castiel'in Gerçek 1

Dizide de dikkat ederseniz Castiel her zaman Tanrı’ya karşı büyük bir bağlılık, güven besliyor, onun babaları olduğunu ve emirlerinin yerine getirilmesi gerektiğini söylüyordu.

Öte yandan inanışa göre Cassiel meleği Kova burcunun koruyucu meleğidir ve kova burcundan doğanlar onun korumasını isteyebilirler.

Dizide ise Dean kova burcu olarak geçiyor. Yani Castiel’in Dean’e düşkün ve ilgili olması yine dizide din ile ilişkilendirilmiş bir takım sebeplerden kaynaklı.

Supernatural'dan Castiel'in Gerçek

Diğer Makalem İçin TIKLAYINIZ.

Supernatural’dan Castiel’in Gerçek

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir