İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. SJW Nedir ? Yeni Modern Ponçik İnsanlar

SJW Nedir ? Yeni Modern Ponçik İnsanlar

SJW Nedir? yani son 5 yıldır Social Justice Warriors(SJW) tipte insanlar öyle bir üredi ki artık tıpkı çizgili tasarıma sahip yakalı tişört giyen “egonomi coh eyi” diyen dayılar gibi klonlandıklarını düşünüyorum. Cinsel tercih, cinsiyet tercihi, ırk gibi etmenler benim zerre umurumda değildir şimdiden belirteyim.

SJW saçmalığı
– Star Wars filminde trans jedi istiyorum.

Kısaca özetlemek gerekir ise “Özgürlük” adı altında “her” ideolojinin artık kötülenmemesini ve her şeyde olması gerektiğini savunan bir beyinsiz topluluk.

En büyük örneğini Netflix’de görmekteyiz.Her dizi ve filmde bir adet zenci,bir adet lezbiyen ya da gay olmadan dizi yapılamaz,yapılması teklif dahi edilemez.Zaten artık işin şeyini çıkarıp “Cuties” adlı bir pedofililer için altın değerinde olan bir dizi onayladılar,RTÜK bu içeriği engelleyerek en iyi şeyi yaptı boşuna muhalefet olmaya gerek yok.

Bir de bunların tipik bir özelliği vardır “Düşünce Özgürlüğü” adında açıkça her şeyi konuşmayı savunurlar kişilere hakaret ederler ,saldırıda bulunurlar hatta taciz bile edebilirler. Ama şöyle bir çelişki söz konusu, bizler bu SJW ile ilgili bir eleştiri yaptığımızda yine bizleri aşağılarlar.

SJW Nedir

abi ki SJW ile bitmiyor, bu “Ponçikliği” dinlere de yedirenler var.

En büyük örneği İhsan Eliaçık(bakınız) kuranda kelimesi dahi geçmeyen şeyleri kendi insani ahlakı ile yorumluyor bir de tefsir yapıyor.Elbette İhsan bey ciddi manada çok tatlı bir insan fakat İhsan beyin yaptığının 5/1’ini diğer ilahiyatçılar yapıyor.Neden 5/1 dedim çünkü İhsan bey ciddi manada bir hümanist ve diğer inançlara “izlediğim” kadarı ile oldukça fazla saygı duyuyor.Diğerleri ise kaynağı belirsiz mealler getirerek Dinleri Modernize ediyorlar(sadece İslam değil diğer dinler de bunu yapmakta)

Sonuç

Bu radyoaktif kişilerden uzak durmanız sizin için en iyisi olacaktır çünkü SJW ilk başta adam akıllı yol izlemiş olsa da şimdi sadece sızlanan bir bebek gibiler. İlahiyatçıları ise dinlememek lazım bana göre dinlerde ARACI var ise o din palavradır.

Kendi Blog’um için tıklayınız.

Daha fazlası için tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap