1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Signal, Sorunları Giderdiğini Açıkladı

Signal, Sorunları Giderdiğini Açıkladı

Signal, Sorunları Giderdiğini Açıkladı

Whatsapp’a Alternatif uygulamalardan Signal, yaşadığı dijital göç sonrası ortaya çıkan sorunları ortadan kaldırdığını açıkladı. Signal ekibi, sunucularını geliştirdiğini de belirtti.

WhatsApp’ın yeni gizlilik politikalarının ardından milyonlarca insan yeni bir mesajlaşma uygulaması aramaya başlamıştı. Bu insanların karşılarına en çok çıkan uygulamalardan birisi Signal’di. Fakat dün, Signal bir anda rekor kullanıcı alınca, sunucularının sorun yaşamasına ve mesajlaşmanın aksamasına yol açtı.

 Sorunun patlak vermesiyle birlikte Signal‘in geliştirici ekibi, sorunu çözmek için çalışmalara başladı. kullanıcılara sorun yaşandığına dair bilgi gösterildi. Bir günlük çalışma, dün gece saatlerinde sonuç verdi. Resmi Twitter hesabından sorunun giderildiğini açıkladı.

Signal ekibi sorunu giderdi:

Twitter’dan yaptığı paylaşımda sorunun giderildiğini “Signal geri döndü!” dedi. Tweet’inde Rocky Balboa’nın uzun antrenmanının ardından yaptığı sevince de yer veren, milyonlarca yeni kullanıcısına sabır ettikleri için teşekkür etti.

ve, “Anlayış kapasiteniz, biz kapasiteyi genişletirken bize ilham verdi.” diyerek sunucularını geliştirdiğini  de belirtmiş oldu. Bu açıklamanın ardından çoğu kullanıcı uygulamada  herhangi bir sorun yaşamadığını ifade etmeye başladı.

Signal, Sorunları Giderdiğini Açıkladı

Signal‘in böyle bir sorun yaşaması çok doğal. Uygulama, bir hafta içinde hiç düşünmediği kadar büyüme yaşadı. Play Store’un verilerine göre uygulamanın kullanıcı sayısı yalnızca geçtiğimiz hafta içinde 5 kat arttı. Diğer platformları da hesaba katacak olursak Signal10 katı aşkın bir büyüme yaşadı.

Kullanıcların WhatsApp yerine Signal‘i tercih etmelerinin  nedeniyse uygulamanın gizliliğe odaklanan bir iletişim deneyimi vadediyor olması. Mesajların uçtan uca şifrelendiği uygulama, güvenlik konusunda insanları rahatlatıyor.

Bu yazımız sona erdi Diğer içeriklerimiz için BURAYI tıklayabilirsiniz Bizi instagram ve Twitter dan da takip etmeyi unutmayın

Yorum Yap

Yorum Yap