İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. SEZEN AKSU (DELİ KIZ)

SEZEN AKSU (DELİ KIZ)

4

Eğlenirken, sahilde arkadaşlarınla bira içerken kısacası hayatın her anında ama en çokta aşıkken dinlenir ve şarkıları söylenir. Peki gerçekte Sezen AKSU kim? Bana göre aşkın en çok yakıştığı sanatçı.

Sezen Aksu; 80 yıllarında, 90 yıllarında ve 2000 yıllarında pop müziğinin daima içinde olmuş, pop müziğine muazzam dokunuşlar yapmıştır. Sezen AKSU; öğretmen ailenin küçük çılgın kızı, küçükken dansöz olmak istemesinin yanı sıra insanları neşelendiren şarkılar yazmak istiyordu, en mutlu anlarda bile hüzünlendiren şarkılar yazma hayali yoktu. Sezen AKSU, 16 yaşındayken İstanbul’a kaçıp, “HAFTA SONU” dergisinin düzenlediği yarışmaya katıldı. NİLÜFER’in 1. olduğu yarışmada Sezen AKSU 6.oldu.Ama yinede pes etmedi ve 1975’de ilk 45’liği “Haydi Şansım” adlı eserini piyasaya sürdü. Sezen Aksu, bu 45’liği piyasaya sürerken “Sezen SELEY” ismiyle çıktı halkın karşısına. Engin AKSU ile evlendikten sonra günümüzde de kullandığı soy adını aldı. Sezen AKSU “OLMAZ OLSUN” ve “VURDUM DUYMAZ” eserleriyle zirveye çıkmıştı. 1978’de piyasadaki en eski Sezen AKSU albümü olan “serçe” piyasaya çıktı.Ardından, “MİNİK SERÇE” filmin de üstlendiği rol ile de Sezen AKSU, Türk halkının ona armağan ettiği “Minik Serçe” lakabına kavuştu.

TÜRKİYE’NİN gelmiş geçmiş en özel ve en başarılı sanatçılarından Sezen AKSU’NUN hayatından kısa bir parçayı sizlerle paylaştım.

Seni yazmak büyük gurur SEZEN AKSU

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir