1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Şampiyonlar Ligi Finalinin İstanbul’da Yapılmayacağı Açıklandı

Şampiyonlar Ligi Finalinin İstanbul’da Yapılmayacağı Açıklandı

Şampiyonlar Ligi Finalinin İstanbul'da Yapılmayacağı Açıklandı

SkySports’tan gelen haberlere göre 29 Mayıs tarihinde oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi finali İstanbul’dan alındı. Türkiye’nin elinden kayan final maçı, Portekiz’e verildi. Portekiz’in Dragao kentinde oynanacak karşılaşmanın duyurusu 24 saat içerisinde UEFA tarafından yapılacak. Bununla birlikte Şampiyonlar Ligi finalinden gelecek tüm turizm gelirleri de iptal oldu.

Kararda İngiltere’nin çok büyük katkısı olduğu belirtiliyor. Manchester City ve Chelsea arasında yapılacak karşılaşmada İngiltere’nin İstanbul’u seyahat yasağına alması ve taraftarlarını göndermeyeceğini ilan etmesinin ardından UEFA’nın Şampiyonlar Ligi finali gelirlerini kaybetmemek adına böyle bir karar vermiş olduğu belirtiliyor.

İngilizler UEFA’yı sıkıştırmaya devam ediyor

Şampiyonlar Ligi Finalinin İstanbul'da Yapılmayacağı Açıklandı
Şampiyonlar Ligi Finalinin İstanbul’da Yapılmayacağı Açıklandı

İngiliz Futbol Federasyonu’nun UEFA’ya başvurup, finalin İngiltere’de oynanmasını istediği belirtildi. 24 saat içerisinde yeni maç merkezinin fotoğrafı olarak açıklanacak olması sebebiyle İngiltere UEFA’yı sıkıştırmaya ve son dakika golü atmaya çalışıyor. İngiltere Futbol Federasyonu görüşmelerin devam ettiği fakat son sözün UEFA’ya ait olduğunu söyledi.
İngiliz futbol taraftarlarının gittikleri ülkelerde harcadıkları para ve futbola gösterdikleri rağbet herkezin malumu. Bu sebeple UEFA gerçekten arada kalmış durumda. COVID-19 pandemisini bahane eden İngilizlere göre, ülkelerinde yapılacak bir final maçında UEFA’nın daha fazla gelir elde edeceği belirtiliyor. Bu konu da karar her ne kadar UEFA’nın olsa da şimdiden tarafsız futbol kaybetmiş oldu.

Bu yazımız sona erdi Diğer içeriklerimiz için BURAYI tıklayabilirsiniz Bizi instagram ve Twitter dan da takip etmeyi unutmayın

Yorum Yap

Yorum Yap