İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Örnek Full Body Antrenman

Örnek Full Body Antrenman

En iyi örnek full Body antrenman programının Full Body ve Upper-Lower antrenmanı olduğunu söyledik. Buna göre başlangıç ve orta seviye için örnek antrenman programı hazırladık. Full Body programına başlamak isteyenler fakat ne yapması gerektiğini bilmeyen kişiler bu programla kendilerini deneyebilirler. 

Öncelikle programda antrenman a ve antrenman b olmak üzere 2 farklı antrenman var. Diyelim ki programa başladınız pazartesi günü antrenman a’yı uyguladınız sonra çarşamba günü antrenman b ve cuma günü tekrardan antrenman A’yı uyguladınız. Hafta sonu dinlendiniz ve pazartesi olunca bu sefer antrenman b, çarşamba günü antrenman a ve cuma günüde tekrardan antrenman b’yi çalışmış olmalısınız. Bileşik hareketlerde 5-8 tekrar arasını tavsiye ederim. 5 tekrarda yapsanız 8 tekrarda yapsanız son 2-3 tekrarın sizi fazlasıyla zorlaması gerekir çünkü son 2-3 tekrar sizi gerçekten geliştirir ama bunun için ağırlığı iyi seçmeniz ve set bittiğinde son 1 tekrar dahi yapamayacak olmanız gerekiyor. Bench press gibi hareketleri uygularken yanınızda destekte bulunacak bir arkadaşınız olsun. Bu sizi hem sakatlanmalardan korur hemde ağırlık ve tekrar arttırmanız da cesaretlendirir. “*” işareti koyduklarım tek bir hareket. eğer ki başında * işareti yoksa o hareket bir üstteki hareket ile super set yapılacaktır.
Antrenman Programı:

Full Body Örnek

 Bu sayede vücudun üst göğüs orta göğüs alt göğüs gibi ekstra çalışmanızı isteyen bölgelerinizi daha rahat ve düzenli çalışmış olacaksınız. Aynı zamanda bilimsel araştırmaların ve Arnold’un dediği gibi 3 kere her bölgeyi çalıştırmış olacaksınız.

Bu tarz Yazılar için BURAYA tıklayınız

Kaynak: http://direncvekuvvet.com/ornek-full-body-antrenmani/

Yorum Yap

Yorum Yap