İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. NASA Mars’taki helikopteri uçmaya devam ediyor

NASA Mars’taki helikopteri uçmaya devam ediyor

Pazartesi günü, NASA Ingenuity helikopteri şimdiye kadarki dokuzuncu ve en iddialı uçuşunu gerçekleştirdi.

Uzay ajansı , bu sefer minik pilotun 166,4 saniyede gökyüzüne çıktığını ve maksimum 5 m/s hıza ulaştığını söyledi. Bu, 10 mil / saat veya tempolu bir koşuya eşdeğerdir. Bu uçuş sırasında Ingenuity yaklaşık 625 metre yol kat etti.

Ingenuity’nin bu yılın 19 Nisan’daki ilk uçuşunun üzerinden iki aydan biraz fazla zaman geçti . Bu ilk test sırasında, helikopter tekrar inmeden önce yerden yaklaşık 3 metre yüksekte kaldı. O zamandan beri, helikopterin arkasındaki mühendislik ekibi, aracı Mars yüzeyinde daha yükseğe, daha uzağa ve daha hızlı itti.
Daha uzağa uçarken, Ingenuity diğer dünyaları keşfetmek için motorlu uçuşu kullanmanın bazı faydalarını gösteriyor. Mesafe Yaratıcılık bu tek uçuş sırasında seyahat NASA mühendisi Keri Bean kaydetti NASA’nın aynı mesafe hakkında olduğu Ruh rover kırmızı gezegen tarihindeki ana misyon tamamını sırasında gitti.

Pazartesi günkü uçuş için NASA, Azim gezicisinden uçtu ve bilim adamlarını ilgilendiren ancak kumlu dalgaları nedeniyle gezici için muhtemelen geçilmez olan Séítah bölgesini keşfetmek için bir kısayol kullandı. Bu uçuşu yaparken, NASA Bilim Misyonu Müdürlüğü bir risk aldığını ve aracı ve yazılımını “güvenli” sınırları aştığı için helikopteri kaybedebileceğini kabul etti.
NASA , “Şu ana kadar uçuşlarımızda gösterilen dayanıklılık ve sağlamlığa dayanarak Ingenuity’nin bu zorlu göreve hazır olduğuna inanıyoruz . ” dedi . “İkincisi, bu yüksek riskli, yüksek ödüllü girişim, mevcut operasyonel gösteri aşamamızın hedeflerine mükemmel bir şekilde uyuyor. Başarılı bir uçuş, bir hava aracının ve yalnızca bir hava aracının gerçekleştirebileceği yeteneğin güçlü bir gösterimi olacaktır. Mars keşfi bağlamında.”

Bu risk cömertçe ödenmiş gibi görünüyor. NASA, Ingenuity’yi güvenli ve sağlam bir şekilde geri getirmekle kalmayacak, bilim adamları, aksi takdirde kaçıracakları bir bölgenin görüntülerini inceleyebilecekler

Bu yazımız sona erdi Diğer içeriklerimiz için BURAYI tıklayabilirsiniz Bizi instagram ve Twitter dan da takip etmeyi unutmayın

Yorum Yap

Yorum Yap