1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Fatih Terim Belgeseli Geliyor

Fatih Terim Belgeseli Geliyor

Netflix Türkiye, fotoğrafı Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile platforma Fatih Terim belgeseli geleceğini duyurdu. Söz konusu belgeselin yayın tarihi ile alakalı bir bilgi paylaşılmış değil.
Dünyanın en popüler çevrimiçi film de dizi yayın platformu olan Netflix, başta Galatasaray taraftarları dahil olmak üzere Türk sporseverleri heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu. Netflix Türkiye’nin fotoğrafı Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Türk spor tarihinin en başarılı ve tartışmalı isimlerinden bir tanesi olan Fatih Terim’in hayatı, belgesel olarak Netflix’e geliyor.

Netflix Türkiye tarafından konu ile alakalı olarak yapılan paylaşımda “Topun olduğu yerde pozisyon aldık, bekliyoruz Fatih Terim hocam. Belgesel yakında Netflix’te” ifadeleri kullanıldı. Fatih Terim’in söz konusu paylaşımı alıntılayarak “Kameraları, ışıkları hazırla Netflix Türkiye, başlıyoruz…” biçiminde yanıtladı.

Netflix Türkiye ve Fatih Terim arasında geçen diyalogdan anladığımız kadarıyla söz konusu belgesel resmen duyurulmuş olsa da proje henüz geliştirme aşamasında ve prodüksiyon çalışmaları başlamış değil. Doğal olarak belgesel için henüz bir yayın tarihinden bahsetmek de mümkün değil fakat 2022 senesinden önce yayınlanmayacağını tahmin edebiliriz.

Fatih Terim kimdir?

4 Eylül 1953 tarihinde Adana’da doğan, futbolculuk kariyeri boyunca Ceyhanspor, Adana Demirspor, Galatasaray ve A Milli Takım formasını terletti. Galatasaray’da 11 sene boyunca 327 maça çıkan Fatih Terim, bu süreçte tek bir şampiyonluk dahi kazanamadı.

Teknik Direktörlük kariyerine Ankaragücü’nde başlayıp Göztepe’de devam ettikten sonra 1996 senesinde Galatasaray’ın başına geçen Terim, futbolculuk kariyeri boyunca tek bir şampiyonluk dahi kazanamadığı Galatasaray’da ironik bir biçimde gelir gelmez dört şampiyonluk üst üste kazandı. Kariyeri boyunca 8 Türkiye Ligi şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası şampiyonluğu, 3 Türkiye Süper Kupa şampiyonluğu ve 1 UEFA Kupası şampiyonluğu elde etti.

Bu yazımız sona erdi Diğer içeriklerimiz için BURAYI tıklayabilirsiniz Bizi instagram ve Twitter dan da takip etmeyi unutmayın

Yorum Yap

Yorum Yap