İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Efsaneler
  3. EA Games ve Ubisoft Star Wars Oyunları Geliştirecek

EA Games ve Ubisoft Star Wars Oyunları Geliştirecek

Star Wars

Lucasfilm’in tüm oyun başlıkları için kurduğu Lucasfilm Games’in duyurulmasından ve Ubisoft’un bir açık dünya Star Wars oyunu yapacağının ortaya çıkmasından sonra, EA’nın lisansa dayalı oyunlar yapmaya devam edip etmeyeceği sorusu ortaya çıktı. Şimdi EA’nın şu anda geliştirilmekte olan birden fazla proje ile Star Wars oyunları yapmaya devam edeceğine dair resmi bir onay var.

EA, 2013 yılında Disney ile 10 yıl boyunca Star Wars oyunları yapmaya özel hakları veren bir anlaşması imzaladı. Lisansın süresi 2023’e kadar bitmeyecek.

Lucasfilm’in başındaki Douglas Reilly “Şu anda paylaşacağımız çok fazla ayrıntı olmasa da, EA’daki yetenekli ekiplerle devam eden bir dizi projemiz var. ” açıklamasında bulundu.
Oyuncuların şu anda geliştirildiğini düşündüğü oyun ise Star Wars Jedi Fallen Order. EA Games başarısız bir kaç SW oyunundan sonra Jedi Fallen Order gibi güzel bir oyuna imza attı ve oyun severlerin gönlünü kazanmıştı. EA Games’e karşı umutları artan oyun severler serinin 2. oyununu bekliyorlar.

Ubisoft yeni bir Star Wars oyunu üzerinde çalışırken ve EA son lisansını 2023’e kadar devam ederken, Lucasfilm Games birden fazla stüdyoya yayılıyor gibi görünüyor. Oyuncular olarak beklentimiz ise İki stüdyonunda hem hikayeli hem de online içerikli kaliteli oyunlar üretmesi.

EA, Battlefront veya Jedi Fallen Order gibi oyunlarına devam edecek gibi gözüküyor. Ubisoft açık dünya oyunları yapabilir ve belki de Obsidian’dan KOTOR 3 yapmak için lisanslarını geri alabilir. Eğer böyle olursa ve oyunları kaliteli çıkarsa bu 2 büyük oyun firması eski zamanlarındaki gibi oyun sektörünün en sevilen oyun firmaları olabilir. Fallen Order Fragman Videosu İçin:

Bizi Sosyal Medyadan da takip edin Instagram ve TwitterDiğer yazılar için tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap