İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Astral Seyahate Çıkma Teknikleri
Trendlerdeki Yazı

Astral Seyahate Çıkma Teknikleri

Astral Seyahat

HAZIRLIK : Düşünceyi Kontrol ve Bedeni Hazırlama

1. Vücudunuzu rahatsız eden ve hissettiğiniz tüm aksesuarları çıkartın. (saat, yüzük, kolye)
2. Göz kapaklarınıza direkt ışık gelmeyecek şekilde odayı karartın.
3. Rahat edebileceğiniz bir pozisyonda fakat mümkün olduğunda sırt üstü yatın.
4. Üzerinizde sizi rahatsız etmeyecek, terletmeyecek ya da üşütmeyecek giysiler olmalı. Vücut ısınızı normal seviyede tutacak şekilde ayarlayın.
5. Nerede ve hangi zamanda olursa olsun mutlaka rahatsız edilmeyeceğinizi bildiğiniz bir yerde olun.
6. Rahatlama durumuna geçin.
7. Nefesinizi yarım açık dudaklarınızdan alıp verin.

KLASİK YÖNTEM : Rahatlama ve Uçma İsteği

1. Ayağınızdan alnınıza kadar vücudunuzu nokta olarak düşün ve zihinsen gücünüzle bedeninizin 1 metre yukarıda olduğuna odaklanın.
2. Astral bedeninizin alın kısmını vücudunuzun ayak hizasına gelecek şekilde ileriye gittiğine odaklanın.
3. Ayaklarınız sabit bir noktada kalacak ve yüzünüz 90 derece dik gelecek şekilde yukarı ve ileri doğru kalktığınızı ve ayaklarınızın üzerinde doğrulduğunuzu düşünün ve buna odaklanın.

TERS DÜŞÜNME : Beyin Aldatmacası

1. Hazırlık bölümündeki aşamaların tümü gerçekleştirilir.
2. Kuzeye doğru yatış pozisyonunuzu, güneye doğru yatmış gibi düşünerek beyninizi aldatmaya çalışın.
3. Beyniniz devamlı kuzeye doğru olduğunuzu ispatlamaya çalışacaktır. Beyninizi inandırdığınız anda titreşimlerle birlikte yükselmeyi gerçekleştirin
4. Yükselmede zorluk çekiliyorsa her nefes verişinizde biraz daha hafifleyip yükseldiğinize odaklanın.
5. Yükselmenin diğer yolu ise yukarıda asılı bir ipi çektiğinizi düşünmektir.
6. Eğer titreşimler halen oluşmamışsa ipi her çektiğinizde belli bir rahatlama ve titreşimler meydana gelecektir.
7. Uğraşılar sırasında birden fazla tekniği kullanmaktansa her adıma tam konsantre olmak akla başka şeyleri getirmeyeceğinden mutlak başarıya kolayca gitmenizi sağlayacaktır.
8. Ayrılma tam olarak gerçekleştiğinde görüntüler ve uğultular başlayacaktır. (herkes için aynı olmayabilir)
9. Artık yapmanız gereken tek şey düşüncelerinize hakimiyet ve uçuş provalarıdır.

Astral Seyahat
Astral Seyahat

KENDİLİĞİNDEN VE ŞOK ETKİ İLE : Yan Etkenler ve Beyin Gücü

Bayılma, ağır hastalık, ağır uyku hali, ani şoklar ve trafik kazası gibi etkiler sonucunda istem dışı olan astral ayrılmalardır. Kişiler genelde bu durumlarda bir anda kendilerini beden dışında bulurlar fakat durumun farkına varamadan bedenlerine geri dönerler. Normal uyku halinde de bu ayrılma yaşanması sonucunda rüyalar görülür. Uyku sırasında düşme, uçma gibi etkiler istem dışı yapılan astral seyahatlerin belirtisidir.

BİLGİSAYAR YAZILIMLARI : Yardımcı Etkenler

Robert MONROE Astral Seyahat Araştırma Merkezinin yaptığı araştırmalar sayesinde binlerce kişi onların verdiği kasetleri ve cd’leri dinleyerek OOBE (Out Of Body Experience) olarak da adlandırılan beden dışı deneyimleri gerçekleştirmişlerdir.
İnternette de bulabileceğiniz programlar ile siz de beyin dalgalarınızı yavaşlatarak amacınıza daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, kullanacağınız programın tam oalrak neyi amaçladığını bilmektir. Kullanılacak hatalı bri ses frekansı ya da program sizi ciddi sıkıntılara sokabilir. Özellikle de bilinçaltına mesaj kaydeden okumalar ile hazırlanmış subliminal ses kayıtlarından kaçınılması şiddetle tavsiye edilir. Yöntem doğru olsa da, hazırlayanalrın konuya ne kadar vakıf olduğu her zman soru işaretidir!

GRUP ASTRAL SEYAHAT : İleri Teknikler ve Grup Çalışmaları

Her ne kadar gerçekliği tartışılsada bazı grupların aynalara bakarak tam konsantre yoluyla grup olarak astral seyahate çıktıkları öne sürülmektedir. Okuduğum bir yazıda dört kişinin bunu yaptığını ve gördüklerini ortak olarak anlattıklarına bir kez rastlamama rağmen çok fazla üstünde durulmamıştır. Fakat astral seyahat beyinin bir oyunu değilse, grup astral ayrılma tartışılmaz bir gerçekliktir.

HİPNOZ YOLUYLA : Etki Altında Kalmak

Hipnoz kısa bir tabir ile, deneğin hipnozitörün etkisiyle bazı aşamalardan geçirilerek etki altına alınması ve belirli sınırlar ve çerçeveler içerisinde eskiye dönüş yada bilinç altını ortaya çıkartmaktır. Kişiye gerçek hayatında yapmayacağı bir eylemi hipnoz sırasında yaptıramayacağımız gibi, tek taraflı hipnoz ile astral seyahati de gerçekleştiremeyiz. Bunu yapabilmenin tek şartı, her iki tarafında bu konuda bilinçli ve istekli olmasıdır. Eğer bu koşullar sağlanırsa astral ayrılmanın en kolay yöntemi bilinçli hipnozitörler tarafından hipnoz ile yapılabilir. Fakat hipnoz sırasında bilinç altı ortaya çıkacağından sonucun gerçekten astral ayrılmamı yoksa beyinin bir oyunumu olduğu kesinlik kazanmaz.

Yani unutulmaması gereken birkonu, hipnoz kesinlikle sırf deneme maksatlı ya da yetkisiz kişile rtarafından yaptırılacak bir müdahale değildir!

Bu yazımız sona erdi Diğer içeriklerimiz için BURAYI tıklayabilirsiniz Bizi instagram ve Twitter dan da takip etmeyi unutmayın

Yorum Yap

Yorum Yap